Pentru acest egal... Brasovenii pot invoca arbitrajul slab al lui Augustus Constantin, care nu a acordat in prima repriza un penalty pentru gazde si a fragmentat jocul. Clujenii pot invoca ghinionul, pentru ca au reusit doua goluri anulate pe motiv de offside, la limita, si au mai avut si doua bare in ultimele cinci minute de joc.

Trombetta a trimis in teren o aparare improvizata, fortat si de accidentarea lui De Sousa. Muresan a facut pereche cu Cadu, insa interventiile sale au dat emotii tot timpul. In minutul 8 l-a lovit peste picioare pe Buga, dar arbitrul nu a acordat penalty iar in minutul 62 a fost la un pas sa isi inscrie un autogol.

Hadnagy a deschis scorul in minutul 19 la o gafa a lui Stancioiu si putea majora scorul in minutul 32, dar nu a ajuns mingea centrata de Duarte. Dani egaleaza, contrar cursului jocului, la un minut dupa ce Trica a trimis si el in poarta, dar s-a semnalizat offside.

Partea a doua a fost extrem de spectaculoasa. Deac nu il poate invinge pe Stelea din trei metri ('49), Zaharia nu controleaza bine mingea si rateaza sansa de a marca ('60), Yussuf Kone inscrie, dar golul e anulat pe motiv de offside ('67). Finalul e incendiar. Pereira trage in bara apoi Stelea respinge de sub transversala reluarea lui Kone ('82). Oberman suteaza si el in bara ('84), apoi brasovenii puteau inchide conturile insa Dani, Pereira si Panin s-au aparat excelent in fata atacantilor gazda. CFR ramane la 9 puncte in urma lui Dinamo, iar FC Brasov inregistreaza al saptelea egal consecutiv in acest sezon.

Razvan Lucescu: Putem accepta acest egal. Jocul a avut doua reprize opuse. In prima am dominat cu autoritate, dar nu am fost capabili sa inchidem jocul.

Eduard Stancioiu: Arbitrajul nu se ridica la nivelul fotbalului din Romania.

'90+3 Final. FC Brasov - CFR 1-1

'90 Pereira si Panin plonjeaza la sacrificiu si ii impiedica pe Roman si Hadnagy sa dea lovitura de gratie

'89 Stancioiu retine sutul lui Zaharia

'85 Dani respinge incredibil o minge ce l-ar fi gasit pe Zaharia nemarcat in careul mic

'84 Oberman suteaza in bara

'82 Pereira trage in bara, mingea ajunge la Kone care trage si Stelea respinge senzational

'80 ritmul partidei a mai scazut, clujenii incearca sa aiba initiativa

'69 actiune frumoasa a lui Cristescu, mijocasul centreaza cu efect, Ilyes reia mingea cu capul dar Stancioiu retine

'67 Emmanuel Kone sprinteaza pe dreapta, centreaza si Yussuf Kone inscrie spectaculos cu o lovitura de cap, dar reusita e anulata pe motiv de offside

'62 Duarte sprinteaza, centreaza in fata portii si Muresan este la un pas de autogol

'60 Muresan greseste, Zaharia scapa singur cu Stancioiu dar nu controleaza mingea si brasovenii irosesc o noua ocazie

'58 Culio trage slab, pe langa poarta lui Stelea

'55 Stelea prinde mingea trimisa cu capul de Culio

'49 faza spectaculoasa a CFR-ului, Kone scapa singur cu Stelea, ii paseaza in lateral lui Deac insa Stelea apara senzational reluarea clujeanului

'47 Muresan greseste, dar Stancioiu il blocheaza excelent pe Hadnagy

'45 a inceput a doua repriza

'45+2 Pauza. FC Brasov - CFR Cluj 1-1

'44 mare ocazie pentru gazde: Catalin Munteanu bate bine o lovitura libera, mingea centrata de el trece prin careul mic al oaspetilor iar Abrudan este la un pas sa impinga balonul in poarta

'39 Gol CFR! Dani egaleaza, fructificand o centrare perfecta data de Deac: FC Brasov - CFR Cluj 1-1

'38 CFR inscrie, dar golul e anulat pe motiv de offside: Dubarbier trage puternic din careu, mingea loveste bara din dreapta si ajunge la Deac, sutul acestuia e respins de Stelea pana la Trica iar mijlocasul marcheaza insa era in pozitie de offside

'32 Hadnagy putea majora avantajul, dar nu a ajuns mingea centrata de Duarte

'23 Catalin Munteanu intoarce inteligent o minge la marginea careului, dar Ilyes trage pe langa poarta

'19 Gol FC Brasov! Hadnagy primeste o pasa pe culoar, patrunde in careu, Stancioiu iese aiurea, atacantul gazdelor il depaseste in viteza si trage in diagonala, Cadu nu poate interveni si mingea se duce in poarta: FC Brasov - CFR Cluj 1-0

'11 Muresan il loveste peste picioare pe Buga, insa arbitrul nu acorda penalty pentru gazde

'8 Deac se descotoroseste de fundasii centrali ai Brasovului, patrunde in careu, centreaza in fata portii dar Dubarbier nu ajunge la minge