Rapidul lui Jose Peseiro administreaza prima infrangere din actuala stagiune celor de la Dinamo, in pofida faptului ca oaspetii au fost cei care au deschis scorul prin Bratu, in minutul 70. Reusitele lui Fernandes, minutul 74, si Cesinha, minutul 82, aduc fericirea in Giulesti, acolo de unde Mircea Rednic, inamicul public numarul unu, pleaca infrant.

Fluier final de partida, Rapid - Dinamo 2-1.

Min 92 Mejolaro trimite in bara din apropierea portii lui Lobont

Se arata patru minute de prelungire

Min 90 Ropotan primeste cartonasul galben

Min 89 Schimbare la Rapid, iese Julio Cesar si intra Ovidiu Herea

Min 88 Mejolaro primeste cartonasul galben

Min 87 Acelasi Djalovic suteaza, dar Lobont prinde fara emotii

Min 82 GOOOOOOOOL Rapid! A marcat Cesinha!

Min 77 Schimbare la Dinamo, iese Niculae si intra Danciulescu

Min 77 Sutul lui Bratu este prins fara emotii de Andrade

Min 74 GOOOOOOOL Rapid! A marcat Fernandes! Rapid - Dinamo 1-1.

Min 72 Marius Constantin primeste cartonasul galben

Min 70 GOOOOOOOL Dinamo! A marcat Bratu. Rapid - Dinamo 0-1

Min 69 Schimbare la Dinamo, iese Bostina si intra Constancia

Min 68 Schimbare la Rapid, iese Spadacio si intra Mejolaro

Min 67 Lovitura de cap a lui Marius Constantin pe coltul lung, Lobont respinge cu un reflex incredibil

Min 66 Moti este aproape de autogol dupa o centrare a lui Cesinha

Min 64 Schimbare la Dinamo, iese Torje si intra Diakite

Min 61 Djalovic trimite cu capul mult pe langa poarta dinamovista

Dinamo trece printr-o perioada mai slaba, elevii lui Rednic nereusind sa lege mai mult de doua pase consecutive

Rapidul exercita o presiune mare asupra careului dinamovist in debutul celei de-a doua reprize

Min 59 Cea mai mare ocazie de gol a Rapidului, suteaza Spadacio iar mingea trece milimetri pe langa poarta aparata de Lobont

Min 52 Andrade se evidentiaza la un sut puternic al lui Ropotan

Min 51 Acelasi Julio Cesar suteaza din unghi pe langa poarta dinamovistilor

Min 49 Julio Cesar primeste o minge la 11 metri de poarta lui Lobont, dar suteaza aiurea

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Rapid - Dinamo 0-0

Min 45 Bratu suteaza dezamagitor de la 25 de metri, iar in faza urmatoare Cristea primeste cartonasul galben

Min 41 Cristea trimite cu capul de la 6 metri, dar balonul ocoleste poarta Rapidului

Min 34 Combinatie Djalovic-Cesinha, dar ultimul suteaza mult peste poarta oaspetilor

Min 30 Perja primeste cartonasul galben

Min 29 Pauza de hidratare impusa de centralul Alexandru Tudor

Min 26 Cesinha suteaza slab dintr-o situatie favorabila Rapidului

Min 21 Torje il dribleaza pe Perja, dar centrarea fostului timisorean este respinsa din fata portii lui Andrade. In faza imediat urmatoare, Pulhac primeste cartonasul galben

Min 18 Mingea centrata de Julio Cesar este deviata de Djalovic mult pe langa poarta lui Lobont

Min 17 Faza cursiva de atac a gazdelor, dar Djalovic ratateaza sutul decisiv

Min 16 Lovitura libera Julio Cesar, dar Lobont respinge in corner

Min 15 Moti primeste cartonasul galben

Min 14 Cristea scapa singur cu Andrade, dar portarul giulestean scoate cu un reflex de zile mari. Ramane Rapid - Dinamo 0-0.

Min 10 Andrade degajeaza din fata lui Bratu

Min 9 Ocazie mare de gol a Rapidului, suteaza Spadacio, dar Lobont blocheaza in ultimul moment.

Min 8 Bratu suteaza slab la poarta iar Andrade prinde fara emotii

Dinamovistii au echilibrat disputa, dupa un inceput in forta al Rapidului

Min 5 Lovitura libera pentru Dinamo, Tamas incearca o pasa in adancime dar balonul nu ajunge la Bratu

Min 3 Mingea sutata de Julio Cesar trece aproape de poarta lui Lobont