Unirea Slobozia a suferit prima înfrângere din play-off-ul ligii secunde pe terenul Corvinului Hunedoara, scor 1-0 pentru gazde, dar rămâne pe prima poziție a clasamentului.

Minge de fotbalFoto: Cronos / Alamy / Alamy / Profimedia

Corvinul – Unirea Slobozia 1-0 / Csikszereda – CS Mioveni 1-1, în play-off-ul Ligii 2

În prima partidă a rundei cu numărul trei din play-off-ul ligii secunde, Csikszereda și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul în prelungirile primei reprize, după autogolul lui Blănaru, iar argeșenii au egalat în minutul 80 prin Alexandru Stan, tânărul atacant împrumutat de la Rapid.

La Hunedoara, semifinalista Cupei României a învins la limită liderul Unirea Slobozia.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Corvinul în minutul 14 prin Antonio Manolache, care a reluat mingea cu capul în urma unei lovituri de colț.