​Dinamo București se luptă în play-out pentru a se menține în SuperLiga României, iar în pauza cauzată de meciurile internaționale, „câinii” dispută câteva partide amicale.

Jucator de la Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

Dinamo a pierdut amicalul cu Progresul Spartac, scor 4-3

Echipele din SuperLiga României au luat o pauză, din cauza meciurilor internaționale care au loc în această perioadă.

Este un prilej pentru antrenori să folosească jucătorii care au beneficiat de mai puține minute în acest sezon.

Joi, Dinamo București a disputat un meci amical la Săftica împotriva celor de la Progresul Spartac, echipă clasată pe ultimul loc în liga secundă a României.

Formația care a acumulat un singur punct în acest sezon și care are un golaveraj de 9:50 a obținut o victorie surprinzătoare, cu scorul de 4-3.

Chirițoiu a marcat o triplă pentru Progresul Spartac (min 34, min 52 și min 68), iar Florescu a punctat și el pentru oaspeți, dintr-o lovitură de la 11 metri.

La Dinamo au înscris Selmani (min 39 și min 55) și Neagu (min 82).