CSC Dumbrăvița a obținut primul succes din anul 2024 în liga secundă a României, după ce s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Concordia Chiajna, în primul meci al rundei a 18-a.

Minge de fotbalFoto: Cronos / Alamy / Alamy / Profimedia

Concordia Chiajna - CSC Dumbrăvița 0-2

Concordia Chiajna a pierdut pe teren propriu duelul cu CSC Dumbrăvița, în primul meci al rundei a 18-a din liga secundă a României.

Partida a avut ocazii de poartă de ambele părți, însă reușita de 1-0 a venit abia în minutul 88. Paulevici a reușit să profite de o greșeală a lui Scarlatache și l-a învins pe Oncescu.

Mai mult decât atât, în al treilea minut de prelungire, Pîrvulescu a comis un penalty și a fost eliminat.

De la punctul cu var, Ghinescu a transformat fără probleme.