Girona s-a impus în duelul cu Rayo Vallecano, scor 3-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 26 din LaLiga.

Jucatorii echipei GironaFoto: Bagu Blanco/Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Girona, succes cu Rayo Vallecano - Andrei Rațiu, rezervă neutilizată

Girona continuă cursa de urmărire a lui Real Madrid, după un nou succes obținut în campionatul Spaniei.

Formația antrenată de Michel s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Rayo Vallecano.

Viktor Tsygankov a deschis scorul pentru gazde (min 52), iar Savio a majorat avantajul în minutul 90+1. Același Savio a realizat dubla și a stabilit scorul final, 4 minute mai târziu.

Oaspeții au rămas și în inferioritate numerică în minutul 76, după ce Pep Chavarria a primit două cartonașe galbene într-un minut.

Andrei Rațiu a fost pe banca de rezerve a oaspeților și nu a introdus pe teren pe parcursul partidei.