Real Madrid a avut parte de un meci dificil cu Sevilla, dar a reușit să se impună la limită, scor 1-0, și să se desprindă în fruntea clasamentului din LaLiga.

Luka ModricFoto: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Luka Modric, eroul lui Real Madrid în meciul cu Sevilla

În minutul 10, Real a trimis mingea în poartă prin Lucas Vasquez, dar reușita a fost anulată de VAR pentru un fault al lui Nacho Fernandez.

Madrilenii au fost aproape de gol la începutul reprizei secunde (Valverde a lovit bara '49), iar singurul gol al partidei a fost marcat de Luka Modric ('81).

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Real Madrid și Sevilla.

Isidro Diaz de Mera, arbitrul partidei, s-a accidentat și a fost înlocuit de cel de-al patrulea oficial (Carlos Fernandez Buergo).

Grație acestui succes, Real Madrid a acumulat 65 de puncte şi s-a distanțat la opt lungimi de FC Barcelona (locul 2). Podiumul este completat de Girona (56 de puncte, un meci mai puțin disputat). De cealaltă parte, FC Sevilla ocupă locul 15 (24 de puncte).