AC Milan a obținut calificarea în optimile UEFA Europa League, după ce a trecut la general de francezii de la Rennes (5-3), cu toate că a pierdut meciul retur, scor 3-2.

UEFA Europa LeagueFoto: Mikolaj Barbanell/SOPA Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Milan a pierdut cu Rennes, dar merge în optimi - Sparta Praga, călăul lui Galatasaray

Rennes și AC Milan au produs spectacol și în returul optimilor UEFA Europa League.

Bourigeaud a deschis scorul pentru francezi în minutul 11, însă Luka Jovic a stabilit scorul primei reprize 11 minute mai târziu.

În a doua parte a jocului, Bourigeaud și-a adus din nou echipa în avantaj (min 54j), dintr-un penalty.

Rafael Leao a echilibrat situația pe tabelă, 4 minute mai târziu, însă tot Bourigeaud a avut ultimul cuvânt, reușind să puncteze pentru a treia oară (min 68), tot dintr-un penalty.