Gaziantep trece printr-o criză de rezultate, după ce a bifat al 8-lea joc fără succes pe teren propriu. Echipa lui Șumudică a remizat cu Samsunspor, scor 1-1, în etapa cu numărul 26.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gaziantep - Samsunspor 1-1

Cu Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș în primul 11, Gaziantep nu a câștigat nici de această dată pe teren propriu în Superliga Turciei.

Formația antrenată de Marius Șumudică a remizat cu Samsunspor, la capătul unui meci echilibrat între cele două formații.

Oaspeții au reușit să marcheze în minutul 18, însă golul a fost anulat pentru ofsaid.

În a doua repriză, a intrat și Deian Sorescu, iar gazdele au deschis scorul în minutul 83, grație golului înscris de Ogun Ozcicek.

Din păcate pentru echipa lui Șumudică, oaspeții au dat lovitura în al doilea minut de prelungire și au restabilit egalitatea prin Satka.

Cu acest rezultat, Gaziantep rămâne pe loc retrogradabil (17), cu 28 de puncte în 26 de etape.