Bayer Leverkusen continuă sezonul impresionant în Bundesliga. Formația antrenată de Xabi Alonso a câștigat în deplasare pe terenul celor de le Heidenheim, scor 2-1, în etapa cu numărul 22.

Xabi AlonsoFoto: Sebastian Räppold/Matthias Koch / imago sportfotodienst / Profimedia

Heidenheim - Bayer Leverkusen 1-2 / 22 de meciuri fără înfrângere pentru Xabi Alonso în Bundesliga

Formația antrenată de Xabi Alonso a dominat partida și a reușit să deschidă scorul în prelungirile primei reprize, prin Jeremie Frimpong.

În a doua repriză, Amine Adli a majorat avantajul oaspeților (min 81), din pasa lui Florian Wirtz.

Heidenheim a redus din diferență în minutul 87, prin Kleindienst, însă a fost insuficient pentru a obține un rezultat pozitiv.