Napoli a ajuns la al doilea meci la rând fără victorie în campionatul Italiei, după ce a remizat pe teren propriu de Genoa, scor 1-1, în etapa cu numărul 25.

Jucatorii echipei NapoliFoto: Alessandro Garofalo/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

Napoli - Genoa 1-1

Napoli merge din rău în mai rău în Serie A, după încă un rezultat dezamăgitor.

Campioana Italiei a obținut doar un punct din confruntarea de pe Stadio Diego Armando Maradona, cu Genoa.

Cu toate că Napoli a dominat meciul și a ratat mari ocazii de a deschide scorul, primul gol a fost înscris de oaspeți. Morten Frendrup a punctat în minutul 47 al partidei. A fost singura ocazie de gol a oaspeților din repriza a doua.

Imediat după primirea golului, campioana en-titre s-a năpustit spre poarta apărată de Josep Martinez, iar în cele din urmă, Cyril Ngonge a egalat pentru Napoli (min 90).