Laussane a remizat cu Zurich, scor 2-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21 din campionatul Elveției, iar Rareș Ilie a fost titular pentru echipa sa.

Rareș IlieFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Super League: Rareș Ilie, omul meciului în partida cu Zurich

Rareș Ilie, fostul jucător de la Rapid, a evoluat încă din primul minut al partidei dintre Zurich și Lausanne, iar fotbalistul român a avut o prestație foarte bună pentru elvețieni.

Românul a pasat decisiv la golul de 1-0, marcat de Coyle (min 35) și chiar a majorat avantajul echipei sale 6 minute mai târziu.

Din păcate, Lausanne a pierdut avantajul de două goluri în partea secundă, când gazdele au punctat de două ori, prin Krasniqi (min 47) și Conceicao (min 52).

Cu acest rezultat, Lausanne a rămas pe penultimul loc în campionatul Elveției, cu doar 21 de puncte în 21 de etape.

Rareș Ilie are două goluri și 3 pase de gol în actuala ediție de campionat pentru Lausanne.