PSG părea că va avea o misiune facilă în partida cu Brest, dar campioana en-titre a Franței nu a reușit să câștige în etapa a 19-a din Ligue 1. Revelația acestui sezon a revenit de la 0-2 și a plecat cu un punct de pe Parc des Princes (2-2).

Kylian Mbappe (dreapta)Foto: HERVIO Jean-Marie / AFP / Profimedia

PSG, egalată de Brest după ce a condus cu 2-0

PSG a condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Marco Asensio ('38) și Randal Kolo Muani ('45). Echipa lui Luis Enrique a fost de nerecunoscut în repriza secundă, iar Brest a egalat prin Mahdi Camara ('55) și Mathias Pereira Lage ('80).

Bradley Barcola (PSG) a fost eliminat în prelungirile meciului, după ce a primit două cartonașe galbene ('90+1 și '90+3).

În urma acestui rezultat, PSG rămâne pe prima poziție în clasament (44 de puncte), iar Brest ocupă locul 3 (35 de puncte). Între cele două se află Nice (38).