Parma Calcio a ajuns la 8 meciuri consecutive fără eșec în Serie B. Formația unde evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă a trecut cu scorul de 3-0 de Sampdoria, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21.

Dennis Man si Valentin MihailaFoto: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Serie B: Parma Calcio, succes categoric în deplasare la Sampdoria

Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă în primul 11, Parma a obținut o nouă victorie categorică în Serie B.

Cu un obiectiv clar de a promova în primul eșalon al fotbalului italian, oaspeții au deschis scorul în minutul 41 al partidei prin Dennis Man, care a fructificat o lovitură de la 11 metri.

3 minute mai târziu, același Dennis Man s-a aflat și la originea golului de 2-0, reușit de conaționalul Valentin Mihăilă.

Mihăilă a fost înlocuit în minutul 67 de Benedyczak, iar peste două minute, Parma a mai punctat încă o dată, grație reușitei lui Estevez.

Partipilo a intrat în locul lui Man, în minutul 85.

Cu această victorie, Parma își consolidează poziția de lider în Serie B, distanțându-se la 7 puncte de Venezia.