Chelsea Londra are un parcurs excelent, după victoria cu 1-0 în fața celor de la Fulham. Londonezii au trei succese consecutive și patru în ultimele cinci etape din Premier League.

Jucătorii lui ChelseaFoto: Bradley Collyer / PA Images / Profimedia

Chelsea – Fulham 1-0, în Premier League – Echipa lui Pochettino urcă pe locul 8

Cu nu mai puțin de nouă jucători accidentați, Chelsea a reușit să se impună la limită în confruntarea de pe Stamford Bridge cu Fulham, din etapa a XXI-a din Premier League.

Chiar dacă au dominat partida și au lovit de două ori bara, londonezii au înscris singurul gol din lovitură de la 11 metri.

În prelungirile primei reprize, Sterling a fost faultat în careu de Diop, iar Cole Palmer a transformat cu siguranță penaltiul.

Grație acestei victorii, Chelsea acumulează 31 de puncte și urcă pe poziția a opta, depășind Manchester United și Newcastle.