Manchester United a obținut a doua victorie consecutivă în Premier League, după un succes categoric pe terenul celor de la Everton, scor 3-0. Alejandro Garnacho a fost autorul unui gol de poveste pe Goodison Park.

Jucatorii echipei Manchester UnitedFoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Alejandro Garnacho, gol de poveste cu Everton

Manchester United revine aproape de zona cupelor europene, după un succes convingător obținut pe Goodison Park, în fața lui Everton.

Formația antrenată de Erik ten Hag a deschis scorul după doar 3 minute prin Alejandro Garnacho, care a reușit să puncteze cu o execuție fabuloasă.

Imediat după reluarea reprizei secunde, Marcus Rashford a majorat avantajul „diavolilor” (min 56), după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Până la final, Manchester United a mai punctat încă o dată prin Anthony Martial (min 75), care a fost servit excelent de Bruno Fernandes.