Gaziantep a pierdut pe teren propriu duelul contra celor de la Ankaragucu, scor 1-0, echipă pentru care evoluează și internaționalul român Olimpiu Moruțan.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gaziantep, învinsă pe teren propriu de Ankaragucu

Gaziantep a suferit al șaptelea eșec din actuala ediție de campionat.

Formația antrenată de Marius Șumudică a fost învinsă pe teren propriu de Ankaragucu, echipă pentru joacă și Olimpiu Moruțan.

Cu Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș în primul 11, Gaziantep a primit gol în prelungirile primei reprize, la o fază la care Uludag l-a executat pe Niță cu un șut din afara careului, după ce a primit mingea de la Moruțan.

În a doua repriză, gazdele au încercat să revină în meci, dar rezultatul a rămas neschimbat după fluierul final.

După 13 meciuri, Gaziantep ocupă locul 12 în Superliga Turciei, cu un total de 15 puncte, unul mai puțin decât Ankaragucu.