Barcelona a făcut un nou pas greșit în campionatul Spaniei și a remizat în deplasare la Rayo Vallecano, scor 1-1, în etapa cu numărul 14 din LaLiga. Andrei Rațiu a fost introdus pe teren în a doua repriză.

Xavi HernandezFoto: Michael Taeger / imago sportfotodienst / Profimedia

Barcelona a remizat în deplasare cu Rayo Vallecano

Barcelona începe să piardă teren în lupta cu Girona și Real Madrid.

Formația antrenată de Xavi Hernandez s-a întors cu un singur punct din deplasarea de la Rayo, echipă unde evoluează și internaționalul român Andrei Rațiu.

Gazdele au făcut o primă repriză foarte bună și chiar au reușit să marcheze în minutul 39 prin spaniolul Unai Lopez.

În a doua repriză, jocul s-a înclinat în favoarea catalanilor, care au început să preseze din ce în ce mai mult la poarta lui Dimitrievski.

În cele din urmă, jocul oaspeților a funcționat, iar în minutul 82 s-a restabilit egalitatea, după un autogol al lui Lejeune.