Echipa națională sub 21 de ani a României a ratat șansa de a obține o victorie importantă în preliminariile pentru Campionatul European din 2025. Băieții pregătiți de Daniel Pancu au remizat cu naționala Elveției, scor 2-2, în urma unui meci în care tricolorii au condus de două ori.

Daniel PancuFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Selecționata lui Daniel Pancu, egalată în minutul 88 de Elveția

Naționala U21 a României a obținut doar un punct din confruntarea cu Elveția.

Formația antrenată de Daniel Pancu a deschis scorul în minutul 11 prin Rareș Ilie, însă a fost egalată 12 minute mai târziu, la o fază finalizată de Alvyn Sanches.

Până la pauză, tricolorii au trecut din nou la conducere. Dina Grameni a adus-o din nou în avantaj pe România, cu un gol înscris din pasa lui Vulturar.

În a doua repriză, elvețienii au avut mai mult controlul posesiei, iar în minutul 88, Daniel Dos Santos a restabilit din nou egalitatea pentru elvețieni, stabilind și scorul final al partidei.