Naționala de fotbal sub 20 de ani a României a suferit al doilea eșec la rând în cadrul turneului amical Elite League. Tricolorii au fost învinși de Germania, scor 1-0.

Minge de fotbalFoto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro

România U20 a fost învinsă de Germania cu un gol marcat în minutul 90+3

Tricolorii pregătiți de Costin Curelea au fost învinși la limită de naționala sub 20 de ani a Germaniei.

Doru Andrei a fost de două ori aproape de gol în această partidă, însă nemții au dat lovitura în al treilea minut de prelungire.

Ben Bobzien a marcat unicul gol al partidei, după o acțiune personală în care a driblat doi adversari.

După această înfrângere, România rămâne pe locul 6 în Elite League, cu 6 puncte în 5 meciuri.

Cum a arătat primul 11 al României U20: R. Popa - Șuteu, Duțu, Rimovecz, Sîrbu - Rența, Szilagyi, David - Bodișteanu, Trică, Doru.

Pe parcurs au mai intrat Tănasă, Burnete, Pandele, Radaslavescu și Hrom.