Cu Ianis Hagi rezervă, Deportivo Alaves a pierdut la limită duelul cu FC Barcelona, scor 2-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 13 din LaLiga.

Ianis HagiFoto: Ricardo Larreina / Shutterstock Editorial / Profimedia

Robert Lewandowski a salvat-o pe Barcelona

Barcelona a bifat al doilea succes la rând în LaLiga, după ce a învins-o pe Deportivo Alaves cu scorul de 2-1.

Campioana Spaniei a primit gol încă din primul minut, după ce Omorodion a deschis scorul pentru oaspeți.

În a doua repriză, Robert Lewandowski a întors soarta partidei, grație dublei înscrise în minutele 53 și 78.

Ianis Hagi a primit și el câteva minute în această partidă, fiind introdus pe teren în minutul 79, în locul lui Guridi.

Mijlocașul român a avut câteva atingeri de balon și chiar a centrat periculos la ultima fază a jocului, când a centrat puternic din lovitură liberă.

Analiștii de la Sofa Score i-au acordat lui Ianis nota 6.6.