Gaziantep a obținut al cincilea succes în Superliga Turciei de la revenirea lui Marius Șumudică. Formația pregătită de tehnicianul român a învins în deplasare la Alanyaspor, scor 3-0.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Alexandru Maxim și Denis Drăguș au punctat din nou pentru Gaziantep

Marius Șumudică a obținut al doilea succes consecutiv în campionatul Turciei.

Formația pregătită de antrenorul român a învins categoric în deplasare la Alanyaspor și a urcat pe locul 9 în clasament.

Cu Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș titulari, Gaziantep nu a avut emoții și a legat al doilea succes la rând.

Alexandru Maxim a deschis scorul pentru Gaziantep din lovitură de la 11 metri, în al optulea minut de prelungiri, iar Denis Drăguș a majorat avantajul oaspeților tot în prima repriză, două minute mai târziu.

În a doua repriză, Gaziantep a punctat pentru a treia oară în minutul 90+5, prin Riascos, care a stabilit și scorul final al partidei.