Dinamo nu a reușit să pună punct seriei de 8 meciuri consecutive fără victorie și a remizat în deplasare cu FC Bihor Oradea, scor 1-1, în runda a doua a grupelor Cupei României.

Ovidiu BurcaFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

FC Bihor a remizat cu Dinamo în Cupa României

Dinamo București nu a reușit să se impună nici într-un duel cu o echipă din liga a treia.

Formația antrenată de Ovidiu Burcă a luat doar un punct din confruntarea cu FC Bihor Oradea și are șanse minime să iasă din grupe.

Chitaș putea deschide scorul pentru gazde după doar 7 minute, iar replica dinamoviștilor a venit prin Abdallah, care a ratat și el o șansă mare.

Imediat după pauză, Ricardo Grigore a deschis scorul (min 48) pentru echipa din SuperLigă, însă execuția lui Andrei Popa (min 84) a fost cea care a stabilit scorul final, 1-1.