Farul Constanța a încheiat socotelile în Cupa României, după ce a fost învinsă în deplasare de FC Buzău, scor 1-0. Campioana României are două eșecuri consecutive și este eliminată din competiție.

Gica HagiFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

FC Buzău a învins Farul, iar constănțenii sunt eliminați din Cupa României

Farul Constanța a fost oficial eliminată din Cupa României.

Formația antrenată de Gică Hagi a pierdut și al doilea meci din faza grupelor, scor 1-0, în fața celor de la FC Buzău.

Campioana României a abordat această partidă cu mai multe rezerve în primul 11, lucru care s-a văzut și pe teren.

Andreas Mihaiu a nimerit bara în prima repriză pentru gazde, iar Doicaru a irosit și el o șansă importantă pentru constănțeni.

În a doua repriză, gazdele s-au aruncat spre poarta lui Buzbuchi, ratând ocazii foarte mari de a deschide scorul. În cele din urmă, Dumitrache a marcat pentru 1-0, la capătul unei acțiuni superbe (min 86).