Cristiano Ronaldo a înscris două goluri și a ajutat pe Al-Nassr să obțină o victorie importantă în fața echipei Al-Ahli SC, scor 4-3. Portughezul a ieșit în evidență și pe rețelele de socializare, după ce a apărut într-un videoclip postat de Ziua Naţională a Arabiei Saudite.

Cristiano RonaldoFoto: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

În videoclipul postat de Al-Nassr pe X (fost Twitter), Ronaldo apare purtând o haină autentică de daglah - cunoscută şi sub numele de thobe - o haină bărbătească tradiţională purtată în diferite ţări din Orientul Mijlociu, scrie News.ro.

Cristiano Ronaldo și Sadio Man fac dansuri tradiţionale cu săbii pregătite de club pentru a marca sărbătoarea saudită în videoclipul de două minute.

Arabia Saudită marchează sâmbătă 93 de ani de la înfiinţare, şi vor fi organizate diverse festivităţi şi parade militare.

Cristiano Ronaldo, gol ciudat în meciul cu Al-Ahli

În minutul 4 al partidei de vineri, Ronaldo a deschis scorul din pasa lui Mane. Reușita a fost una specială: poarta era învăluită de fum, iar portughezul nu a putut vedea mare lucru.