Real Madrid a ajuns la 5 succese consecutive în LaLiga. Vicecampioana Spaniei a învins-o pe teren propriu pe Real Sociedad, scor 2-1, asta deși la pauză oaspeții au condus cu scorul de 1-0.

Joselu, Real MadridFoto: PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP / Profimedia

Real Madrid, „remontada” cu Real Sociedad

Real Madrid este de neoprit în acest start de sezon din LaLiga și are maximum de puncte după primele 5 etape.

Formația antrenată de Carlo Ancelotti a reușit să se impună și în confruntarea de pe Santiago Bernabeu, cu Real Sociedad, în urma unui meci în care oaspeții au condus.

Ander Barrenetxea a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 5 al partidei, iar acesta a fost și rezultatul primei reprize.

În partea secundă, Real Madrid a întors rezultat în doar 15 minute. Mai întâlni Fede Valverde a restabilit egalitatea din pasa lui Fran Garcia (min 46), ca mai apoi Joselu să puncteze din centrarea aceluiași Fran Garcia (min 60).

Scor final 2-1, iar Real Madrid are 15 puncte după primele 5 etape și este lider în LaLiga. Real Sociedad rămâne pe locul 11, cu 6 puncte.