Parma Calcio a ajuns la 4 victorii în actualul sezon de Serie B. Galben-albaștrii au câștigat în deplasare la Catanzaro, scor 5-0. Dennis Man a fost titular, iar Valentin Mihăilă a fost rezervă neutilizată la Parma.

Dennis ManFoto: Luca Amedeo Bizzarri/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Parma s-a impus fără emoții la Catanzaro - Dennis Man a spart gheața în noul sezon

Parma Calcio a ajuns la 5 meciuri consecutive fără eșec în actualul sezon de Serie B.

Formația antrenată de Fabio Pecchia a câștigat fără emoții în deplasarea de a Catanzaro, la capătul unui meci în care oaspeții au marcat de 5 ori.

Titular în partida de pe Stadio Nicola Ceravolo, Dennis Man a deschis scorul în minutul 18, reușind să înscrie primul său gol din acest campionat.

Până la pauză, Adrian Benedyczak a izbutit o dublă (min 25 și min 40) și scorul pauzei a fost 3-0.

Dennis Man a fost schimbat la pauză de Anthony Partipilo, dar Parma a continuat să marcheze.

Jucătorul intrat în locul lui Man a avut nevoie de doar un minut pentru a puncta, iar tabela a fost închisă în minutul 84 de Antonio Colak.

Valentin Mihăilă a fost și el pe bancă, dar nu a fost introdus pe teren de antrenorul Parmei.

Cu această victorie, echipa celor doi români este pe primul loc în Serie B, cu 13 puncte după primele 5 etape.