Al-Nassr a câștigat sâmbătă în deplasarea de la Al-Raed (3-1), iar pe lângă golul înscris, Cristiano Ronaldo a fost protagonistul unui moment memorabil ce a stârnit amuzament pe arena din Buraydah.

Cristiano RonaldoFoto: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Cristiano Ronaldo, moment amuzant în meciul dintre Al-Raed și Al-Nassr

Al-Nassr a obținut a patra victorie consecutivă în prima ligă a Arabiei Saudite.

Formația unde evoluează Sadio Mane, Marcelo Brozovic și Cristiano Ronaldo s-a impus fără mari probleme în deplasarea de la Al-Raed, scor 3-1.

Sadio Mane a deschis scorul în prelungirile primei reprize, iar Talisca și Cristiano Ronaldo au marcat în a doua repriză pentru oaspeți.

Jucătorul portughez al celor de la Al-Nassr a fost protagonistul unui moment amuzant, când a executat o lovitură liberă.

Cristiano Ronaldo nu a nimerit cadrul porții, dar a „avariat” serios un cameraman, care s-a ținut cu greu pe picioare după ce a încasat în plin mingea trimisă de lusitan.