Gaziantep a pierdut al cincilea meci consecutiv în Superliga Turciei. La revenirea lui Marius Șumudică, Gaziantep a pierdut în deplasare la Kayserispor, scor 2-0.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gaziantep, învinsă în deplasare la Kayserispor - Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș au fost titulari

Gaziantep nu a avut noroc la revenirea lui Marius Șumudică pe banca tehnică și a pierdut și în etapa a 5-a din Superliga Turciei.

Cu Florin Niță, Junior Morais, Alexandru Maxim și Denis Drăguș titulari, Gaziantep a primit gol după doar 6 minute.

Kayserispor a primit o lovitură de la 11 metri, iar Mame Thiam a transformat de la punctul cu var.

În a doua repriză, echipa lui Șumudică a irosit mari șanse de a restabili egalitatea, însă în cele din urmă golul a venit tot în poarta oaspeților.

Același Mame Thiam a risipit emoțiile în minutul 89 și a stabilit și scorul final al partidei, 2-0.

Cu acest rezultat, Kayserispor a urcat pe locul 3 și are 9 puncte după 5 etape.

De partea cealaltă, Gaziantep este ultima, cu 0 puncte în 5 etape.