CSA Steaua București a suferit primul eșec din actuala ediție de campionat. Formația antrenată de Daniel Oprița a pierdut pe terenul celor de la CSC 1599 Șelimbăr, cu scorul de 3-2.

Daniel OpritaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

CSC Șelimbăr a învins CSA Steaua în Liga 2

CSA Steaua București a ajuns la două partide consecutive fără succes în liga secundă.

Echipa antrenată de Daniel Oprița a pierdut în deplasarea cu CSC 1599 Șelimbăr, la capătul unui meci spectaculos, cu 5 goluri.

„Militarii” au deschis scorul în minutul 18 al partidei prin Chipirliu, care a transformat un penalty obținut tot de el.

Două minute mai târziu, gazdele au restabilit egalitatea prin Rotund, al cărui șut l-a învins pe Pop.

În debutul reprizei secunde, Năstăsie a adus-o pe Șelimbăr în avantaj (min 48), iar Monea a punctat pentru 3-1 (min 64), din pasa lui Rodri.

Oaspeții au redus din diferență cu aproximativ un sfert de oră înainte de final. Vîrtej a înscris cu o lovitură de cap și a reaprins speranțele pentru echipa fără drept de promovare în SuperLiga României.

În cele din urmă s-a încheiat 3-2, iar băieții lui Claudiu Niculescu au obținut al cincilea succes la rând în actuala ediție a ligii secunde.

Cu acest rezultat, Șelimbăr confirmă foarte bună pe care o traversează, fiind lider în Liga 2 cu 15 puncte din 15 posibile. De partea cealaltă, CSA a rămas pe locul 8, cu 6 puncte.