Metz a ajuns la trei partide consecutive fără eșec în Ligue 1. Formația antrenată de Ladislau Boloni a remizat pe teren propriu cu Reims, scor 2-2.

Ladislau BoloniFoto: Kristof Van Accom / Zuma Press / Profimedia

Metz, 3 meciuri fără eșec în campionatul Franței

Deși a pierdut categoric în prima etapă cu cei de la Rennes, scor 5-1, Metz a ajuns acum la 3 jocuri la rând fără eșec în Ligue 1.

Cu Ladislau Boloni pe banca tehnică, Metz a remizat în etapa a patra din campionatul Franței cu Reims, scor 2-2, la capătul unui meci foarte animat.

Cheikh Sabaly a deschis scorul în minutul 7 pentru echipa pregătită de tehnicianul român, însă oaspeții au restabilit egalitatea 10 minute mai târziu, prin Oumar Diakite.

În a doua repriză, Teddy Teuma a adus-o pe Reims în avantaj (min 52), dar a venit rândul celor de la Metz de această dată să egaleze.

Ablie Jallow, jucătorul din Gambia, a marcat golul doi pentru gazde (min 63) și a stabilit și scorul final al întâlnirii.

Pentru Metz, a fost al treilea meci la rând fără eșec în Ligue 1, după 2-2 cu Marseille și 1-0 cu Clermont.

După 4 etape, Metz ocupă locul 13 și are un total de 5 puncte.