Real Madrid a obținut a patra victorie consecutivă în campionatul Spaniei. Echipa lui Carlo Ancelotti a învins-o pe Getafe cu scorul de 2-1, însă golul victoriei a venit în al 5-lea minut de prelungire.

Jude BellinghamFoto: Michael Wyke / AP / Profimedia

Carlo Ancelotti, salvat din nou de Jude Bellingham

Jude Bellingham pare să fie în prezent cel mai bun transfer făcut de o echipă în această vară.

Internaționalul englez adus de la Borussia Dortmund a fost titular în echipa lui Carlo Ancelotti și a fost din nou decisiv pentru vicecampioana Spaniei.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 11 prin Borja Mayoral, fostul jucător al Realului.

În debutul reprizei secunde, Joselu a restabilit egalitatea pentru formația antrenată de Carlo Ancelotti (min 47).

Realul a început să pună o presiune incredibilă la poarta lui Soria și a ratat ocazie după ocazie. În cele din urmă, adversarul a cedat. Jude Bellingham a adus victoria Realului cu al 5-lea său gol din acest sezon, venit în al 5-lea minut de prelungire.

Cu acest succes, Real este lider în LaLiga și are 12 puncte din 12 posibile. Getafe ocupă locul 14 și are 4 puncte.