Parma Calcio remizat în ultima etapă din Serie B. Formația pentru care evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă a terminat la egalitate cu Benevento, scor 2-2 și a rămas și în inferioritate numerică.

Dennis ManFoto: Luca Amedeo Bizzarri/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Parma, remiză în deplasarea de la Benevento

Parma ține aproape de locurile de play-off pentru promovarea în Serie A.

Echipa pentru care evoluează românii Dennis Man și Valentin Mihăilă a remizat în deplasare la Benevento, la capătul unui meci foarte echilibrat între cele două formații.

Polonezul Adrian Benedyczak a deschis scorul după doar 7 minute pentru Parma.

După ce a înscris etapa trecută în victoria cu Cagliari, Dennis Man a punctat din nou pentru Parma, în minutul 42 al partidei de pe Stadio Ciro Vigorito. A fost reușita cu numărul 6 pentru el în acest sezon de Serie B.

Ciano a redus din diferență în debutul reprizei secunde (min 48).

În minutul 58, Man a fost înlocuit cu Valentin Mihăilă, dar jocul s-a încheiat prost pentru Parma.

Elias Cobbaut a fost eliminat direct de către centralul partidei, iar gazdele au reușit să restabilească egalitatea cu 4 minute înainte de final, prin Acampora.