Dinamo București a suferit marți seară a doua înfrângere consecutivă din play-off-ul ligii secunde. Formația antrenată de Ovidiu Burcă a pierdut în fața Politehnicii Iași, scor 3-1.

Leo GrozavuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Politehnica Iași a depășit-o pe CSA Steaua București în clasament

Dinamo nu și-a revenit după eșecul suferit în fața celor de la CSA Steaua București (2-0) și a pierdut și în duelul cu Politehnica Iași, într-un meci disputat pe stadionul Arcul de Triumf din capitală.

Gazdele au deschis scorul în minutul 22 al partidei prin Ghezali, la capătul unei acțiuni la care fotbalistul „câinilor” a șutat imparabil.

Ieșenii au restabilit egalitatea cu câteva minute înaintea pauzei (min 42), când Harrison a reluat cu capul în plasă.

În a doua repriză, băieții pregătiți de Leo Grozavu au trecut la conducerea jocului. Alin Roman a executat perfect o lovitură liberă (min 57), iar același Roman a marcat și 11 minute mai târziu, stabilind și scorul final al partidei.

Pentru Dinamo, este a doua înfrângere la rând, iar șansele de a prinde un loc de baraj scad odată cu acest rezultate.

Ieșenii revin pe prima poziție în clasament.