Paris Saint Germain a pierdut al doilea meci consecutiv în Ligue 1, după ce a fost învinsă pe Parc des Princes de Lyon, scor 1-0. Oaspeții au ratat și o lovitură de la 11 metri.

Kylian Mbappe și Lionel MessiFoto: Anne-Christine POUJOULAT / AFP / Profimedia

Lyon a învins pe terenul celor de la PSG

Cu tensiunile tot mai mari din jurul echipei, formația pregătită de Christophe Galtier a pierdut și duelul cu Lyon de pe Parc des Princes.

Cu Lionel Messi și Kylian Mbappe titulari, gazdele puteau primi gol încă din prima repriză, dar Alexandre Lacazette a ratat din lovitură de la 11 metri.

Meciul a continuat să curgă în favoarea oaspeților în repriza a doua, în ciuda unei posesii favorabile pentru parizieni.

Bradley Barcola, atacantul în vârstă de doar 20 de ani al celor de la Lyon, a deschis scorul în minutul 55, din pasa lui Kumbedi.

Gazdele au încercat să restabilească egalitatea până la final, dar campioana Franței nu a putut evita eșecul.