Real Madrid a făcut spectacol duminică pe Santiago Bernabeu în duelul cu Real Valladolid. Formația antrenată de Carlo Ancelotti și-a învins fără emoții adversara (6-0), iar Karim Benzema a făcut un meci memorabil în fața propriilor suporteri.

Karim Benzema, inca un gol pentru Real MadridFoto: Thomas COEX / AFP / Profimedia

Real Valladolid, învinsă categoric de echipa lui Carlo Ancelotti

Chiar dacă este departe de Barcelona, Real Madrid nu renunță în lupta pentru titlu în LaLiga, iar băieții lui Carlo Ancelotti au făcut spectacol în meciul cu Real Valladolid.

Actuala campioană a Spaniei a marcat nu mai puțin de 4 goluri în prima repriză.

Brazilianul Rodrygo a deschis balul după 22 de minute din pasa lui Marco Asensio, iar Karim Benzema a marcat un hat-trick până la pauza meciului (min 29, min 32 și min 36).

Pe fondul relaxării după înscrierea celor 4 goluri, madrilenii au lăsat garda jos, dar chiar și așa, tot au mai reușit să marcheze încă o dată.

Rodrygo i-a întors serviciul lui Asensio, iar ibericul a dus scorul la 5 la 0 pentru gruparea madridista.

Scorul final a fost stabilit de Lucas Vasquez, care a punctat din pasa lui Eden Hazard în al doilea minut de prelungire.