PAOK a găsit drumul spre victorie după două etape fără succes în Superliga Greciei și a învins-o pe AEK Atena (2-0), la capătul unui meci în care gazdele au marcat la singurele șuturi pe spațiul porții.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK se apropie de Olympiacos după victoria din Superliga Greciei

Formația antrenată de Răzvan Lucescu a ajuns la 13 etape la rând fără înfrângere în campionatul Greciei.

PAOK a învins-o pe ultima echipă în fața căreia pierduse în acest sezon de campionat, la capătul unui meci în care gazdele au avut noroc în fața porții.

Khaled Narey a deschis scorul pentru pentru echipa lui Lucescu Jr după doar 14 minute, iar Konstantinos Koulierakis a făcut 2-0 în a doua repriză (min 62).

Au fost singurele șuturi pe spațiul porții expediate de echipa gazdă.

Cei de la AEK Atena au avut nu mai puțin de 19 ocazii de a marca, dar poarta celor de la PAOK a rămas intactă.

Victoria obținută o apropie pe PAOK la doar două puncte de rivala Olympiacos (locul 3).

Liderul este Panathinaikos, cu 54 de puncte.