Al Ittihad Kalba a pierdut dramatic ultimul meci de campionat în compania celor de la Al-Ain (3-2), iar Alexandru Cicâldău a avut o evoluție bună pentru echipa sa.

Alexandru CicaldauFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Al Ittihad Kalba, înfrângere dramatică cu Al-Ain

În cadrul etapei cu numărul 17 din campionatul Emiratelor Arabe Unite, Al Ittihad Kalba a primit vizita celor de la Al-Ain.

Formația pentru care evoluează și Alexandru Cicâldău a pierdut duelul în prelungiri, dar internaționalul român a marcat și a oferit și un assist în acest meci.

Oaspeții au deschis scorul prin Canedo (min 21), iar Alexandru Cicâldău a contribuit la golul egalizator și l-a servit perfect pe Al Fardan (min 47).

Rahimi a adus-o din nou în avantaj pe Al-Ain (min 81), însă Alexandru Cicâldău a egalat din lovitură de la 11 metri (min 90+4).

Din păcate pentru echipa sa, Al Ittihad Kalba a primit un nou gol în al 7-lea minut de prelungire, când Laba a înscris golul victoriei.

După 17 etape disputate, Al Ittihad Kalba se află pe locul 8, cu 24 de puncte.