Accidentat o lungă perioadă și supus unei intervenții chirurgicale la genunchi, Ianis Hagi a început prima partidă ca titular pentru Rangers, după o pauză de un an și 22 de zile.

Ianis HagiFoto: Kirk O'Rourke/Rangers FC / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ianis Hagi, revenire completă la Rangers

Pe 28 ianuarie, Hagi juca primele minute după accidentare, introdus de antrenorul Michael Beale în minutul 72 al partidei câștigate cu 2-0 împotriva celor de la St. Johnstone.

La partida disputată duminică în optimile Cupei Scoției, internaționalul român a început ca titular contra echipei Partick Thistle.

După o primă repriză în care a fost activ și a inițiat mai multe atacuri ale lui Rangers, dar și cu o ocazie ratată în minutul 26, când a reluat cu capul alături, Ianis Hagi a fost înlocuit la pauză cu Ryan Kent, la scorul de 1-0 pentru divizionara secundă.

Echipa românului s-a impus cu scorul de 3-2, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei Scoției.