Auxerre a remizat cu Reims (0-0) în cadrul etapei cu numărul 22 din Ligue 1, iar Ionuț Radu a avut o prestație foarte bună în poarta gazdelor.

Ionuț Radu, AuxerreFoto: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

Ionuț Radu a ajutat-o pe Auxerre să ia un punct - Lupta pentru rămânerea în Ligue 1 continuă

Auxerre a obținut un punct important în duelul cu Reims, iar Ionuț Radu a avut o contribuție decisivă în acest meci.

Împrumutat de la Inter până la finalul acestui sezon, portarul român în vârstă de 25 de ani a avut o intervenție de excepție în minutul 18, la ocazia lui Alexi Flips.

Oaspeții au marcat în minutul 81, însă reușita acestora a fost anulată cu ajutorul VAR-ului pentru un ofsaid.

Prestația lui Ionuț Radu a fost evaluată de către cei de la Sofa Score cu nota 7.9, cea mai mare din acest joc.