Meciurile care au început de la ora 19:45 au adus primele surprize ale serii de Champions League: Maccabi Haifa a învins Juventus Torino (2-0), iar FC Copenhaga a reușit să țină în șah pe Manchester City (0-0).

Pep GuardiolaFoto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Juventus, învinsă de Maccabi Haifa în Champions League

În Grupa H, Maccabi s-a impus grație golurilor marcate de Omer Atzili ('7, 42), jucător care și pașaport românesc (bunicul din partea mamei este originar din București).

În aceeași grupă, PSG va primi vizita celor de la Benfica Lisabona, de la ora 22:00.

1. PSG (6-3 golaveraj) 7 puncte

2. Benfica (5-2) 7

3. Juventus (5-7) 3

4. Maccabi Haifa (4-8) 3.

Manchester City, doar remiză cu FC Copenhaga

În Grupa G, Manchester City a obținut doar o remiză pe terenul echipei FC Copenhaga, scor 0-0.

Un gol înscris de Rodri ('11) a fost anulat pentru că Mahrez a atins mingea cu mâna, iar jucătorul din Algeria a ratat un penalty în minutul 25.

Trupa lui Pep Guardiola a jucat în inferioritate numerică încă din minutul 30, după ce Sergio Gomez a faultat din postura de ultim apărător.

De la ora 22:00, Borussia Dortmund se va duela acasă cu FC Sevilla.

1. Manchester City (11-1) 10

2. Borussia Dortmund (8-3) 6

3. FC Copenhaga (0-8) 2

4. FC Sevilla (1-8) 1.