CFR Cluj a obținut doar o remiză pe terenul celor de la UTA Arad, scor 1-1, în etapa cu numărul 13 din SuperLiga, chiar dacă a jucat în superioritate numerică timp de 20 de minute.

Dan PetrescuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Echipa lui Dan Petrescu a deschis scorul prin Boateng ('32), iar formația pregătită de Ilie Poenaru a egalat prin Benga ('59).

În minutul 74, Isac (UTA) a fost eliminat după ce l-a faultat dur pe Deac, care ar putea lipsi mult timp de pe teren.

CFR nu a reușit să profite, chiar dacă repriza secundă a fost prelungită cu cinci minute.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre UTA Arad și CFR Cluj.

În urma acestui rezultat, campioana en-titre ocupă locul al treilea (are 22 de puncte și două restanțe de jucat), iar UTA se află pe locul 9, cu 16 puncte.

Au evoluat echipele:

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Benga, Chindriş, Abeid (Dobrescu 90)- Cascini, Isac, Anton - Stah (Jobello 75), Postolachi (Erico 90), Otele (Batha 86); Antrenor: Ilie Poenaru

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Yuri, Camora - Cvek, Boateng (Muhar '60), Deac (Roger '76) - Birligea (Yeboah '60), Malele (Janga '76), Petrila. Antrenor: Dan Petrescu.