Real Madrid a pierdut primele puncte din acest sezon de LaLiga, campioana Spaniei remizând pe Santiago Bernabeu, scor 1-1, cu Osasuna. Meciul a făcut parte din runda cu numărul șapte.

Karim BenzemaFoto: Alvaro Medranda/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Real Madrid, doar remiză cu Osasuna - Barcelona este noul lider din LaLiga

Vinicius Junior a deschis scorul în minutul 42, iar oaspeții au egalat după reușita lui Kike Garcia din minutul 50.

Osasuna a jucat în inferioritate numerică din minutul 78, atunci când David Garcia a văzut cartonașul roșu.

Doar un minut mai târziu (79'), Karim Benzema a ratat un penalti, iar scorul final a fost până la urmă 1-1.

În urma acestui rezultat, Realul a pierdut primul loc din clasament, poziție pe care s-a instalat FC Barcelona, marea rivală.

LaLiga, clasament

1 Barcelona 19 puncte (19-1 golaveraj)

2 Real Madrid 19 (18-7)

3 Athletic Bilbao 16

4 Betis Sevilla 15

5 Atletico Madrid 13 etc.

Apasă pe Watch on YouTube pentru a vedea rezumatul partidei dintre Real Madrid și Osasuna