Frank Lampard a reușit să salveze joi seara Everton de la retrogradare, grație unei reveniri de senzație de la 0-2. Fanii nu și-au putut stăpâni bucuria și au invadat terenul pentru a sărbători alături de jucători.

La pauză, trupa lui Frank Lampard era condusă cu 2-0 chiar la ea acasă de către Crystal Palace.

După ieșirea de la cabine, Everton a revenit, iar Dominic Calvert-Lewin a marcat golul victoriei în minutul 85 cu o lovitură de cap.

Adus în luna ianuarie a acestui an, Frank Lampard a reușit să o salveze astfel pe Everton de la retrogradare, cu o etapă înainte de finalul stagiunii.

Fanii au invadat terenul pentru a sărbători succesul cu jucătorii, atât înainte de fluierul final, cât și după terminarea partidei. Everton joacă în Premier League de 71 de ani.