A jucat în inferioritate numerică încă din prima repriză, dar nu a renunțat și a obținut un punct: Rapid București a reușit să smulgă o remiză în prelungirile meciului cu Sepsi Sfântu Gheorghe, vineri seară, scor 1-1. Duelul a avut loc în etapa a 26-a din Liga 1.

În minutul 33, Albu (Rapid) a fost eliminat pentru o intervenţie dură la Achahbar.

Ştefănescu ('50) a deschis scorul pentru Sepsi, dar Ioniță ('90+2) a egalat pentru Rapid, după ce portarul Niczuly a ieșit greșit din poartă și nu a reușit să prindă mingea.

În urma acestui rezultat, Rapid se află pe locul 7 (36 de puncte), în timp ce Sepsi ocupă locul 9 (33 de puncte).