Manchester City, câștigătoarea ultimelor patru ediții ale Cupei Ligii Angliei, a fost eliminată în optimi, miercuri, de West Ham United, scor 5-3 în urma executării loviturilor de departajare (a fost 0-0 după 90 de minute).

După 90 de minute, scorul a fost 0-0, apoi s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, la care câştig de cauză au avut gazdele, cu 5-3.

Au marcat: Noble, Bowen, Dawson, Cresswell, Benrahma / Cancelo, Gabriel Jesus, Grealish (a ratat Foden).

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre West Ham United și Manchester City.

"Cetățenii" au câştigat de opt ori Cupa Ligii Angliei, ultimele patru ediţii consecutiv.

Au mai avut loc miercuri:

Burnley vs Tottenham 0-1

Leicester vs Brighton 2-2 (4-2 la loviturile de departajare)

Preston vs Liverpool 0-2

Stoke vs Brentford 1-2.

Echipele calificate în sferturi: Arsenal, Brentford, Chelsea, Leicester, Liverpool, Sunderland, Tottenham, West Ham United.