Claudiu Keșeru a debutat cu gol în tricoul lui FCSB, sâmbătă, într-un amical câștigat, scor 2-1, în fața Astrei. În alte două partide jucate în aceeași zi, Steaua București a pierdut cu FC Voluntari (1-2), iar Rapid a remizat, scor 2-2, în fața lui FC Argeș.

Noile achiziţii ale clubului, Valentin Gheorghe şi Claudiu Keşeru, au semnat reuşitele FCSB, în minutele 16, respectiv 21. Dragoș Gheorghe a marcat în minutul 29 unicul gol al Astrei.

Edward Iordănescu a folosit următoarea formulă de echipă: Straton - Creţu, Vinicius, Miron, Haruţ - Cristea - Oaidă, Ov. Popescu - Dumiter, Keşeru, Gheorghe. În a doua parte a meciului au intrat Mamut, Coza, Şerbănescu, Ardelean şi Târnovanu.

Tot sâmbătă, Rapid a remizat cu FC Argeş, scor 2-2. Pentru Rapid au marcat Stahl şi Moise, iar pentru FC Argeş au înscris Said şi Palici.

Într-un alt meci amical, Steaua a pierdut, scor 1-2, cu FC Voluntari. Pentru stelişti a marcat Răsdan, iar pentru FC Voluntari au înscris Golan şi Angelov.