Champions League, play-off: Young Boys Berna, victorie în inferioritate numerică (3-2 vs Ferencvaros) - Rezultatele serii

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 19 august 2021, 0:03 Sport | Fotbal

Champions League
Young Boys Berna a jucat în inferioritate numerică încă din minutul 25 al partidei cu Ferencvaros, dar și-a respectat statutul de favorită și a obținut o victorie importantă în turul play-off-ului Champions League, scor 3-2. Tot miercuri, gazdele Benfica Lisabona și Malmo FF s-au impus în fața echipelor PSV Eindhoven, respectiv Ludogorets.

Rezultatele înregistrate miercuri:​

Benfica Lisabona vs PSV Eindhoven 2-1
Au marcat: Silva '10, Weigl '42 / Gakpo '51

Malmo FF vs Ludogorets Razgrad
Au marcat: Birmancevic '26, Berget '61
Dorin Rotariu a fost rezervă la oaspeți.

Young Boys Berna vs Ferencvaros 3-2
Au marcat: Elia '16, Sierro '40, Garcia '65 / Boli '14, '82
În minutul 25, Hefti (Young Boys) a fost eliminat.
În minutul 27, Uzuni (Ferencvaros) a ratat un penalty - Martins a împins mingea în propria poartă, dar golul nu a fost validat pentru că acesta a fost faultat.

Au avut loc marți:

​AS Monaco vs Șahtior Donețk 0-1
A marcat: Pedrinho '19

Sheriff Tiraspol vs Dinamo Zagreb 3-0
Au marcat: Traore '45, '80, Kolovos '54

RB Salzburg vs Brondby 2-1
Au marcat: Adeyemi '57, Aaronson '90 / Uhre '4.

Meciurile retur sunt programate săptămâna viitoare.

1083 vizualizari

Nu din cauza de fault (Joi, 19 august 2021, 1:07)

Koczka [utilizator]

a fost anulat de VAR autogolul lui Martins (YBB) ci pentru ca la faza premergătoare, când s-a executat penalty-ul, jucătorul lui Ferencvaros,Laidouni, cel care l-a presat pe Martins, plecase în careu înainte ca Uzumi sa execute penalty-ul
    Deci Laidouni n-a faultat ci a plecat cu câteva zecimi de secunda mai devreme în careu la execuția penalty-ului.
    Spet ca de data asta nu voi fi cenzurat de HN .