​Nou-promovata U Craiova 1948 a obținut prima victorie în noul sezon de Liga 1. Echipa pregătită de Adrian Mutu s-a impus în fața formației Dinamo București, pe stadionul Ion Oblemenco, scor 1-0.

În minutul 65, Juan Bauza a centrat perfect, cu exteriorul, pentru lovitura de cap a lui Hugo Vieira. Vezi aici reușita.

La pauza meciului au avut loc incidente între cele două galerii, fiind nevoie de intervenţia forţelor de ordine.

Au evoluat echipele:

U Craiova 1948: Mogoşanu - R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert - Vl. Achim (Raicea '88), Albu, Asamoah - Baeten, Bălan (Hugo Vieira '58), Bauza (Răducanu '77). Antrenor: Adrian Mutu

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Răuţă, Giafer, Diniţă (Ţone '65) - G. Creţu, Filip, A. Radu - Mihaiu (Neicuţescu '35), R. Moldovan, A. Florescu (Bani '35). Antrenor: Dario Bonetti.