Sâmbătă au avut loc primele meciuri ale etapei a 4-a a play-out-ului Ligii 2 la fotbal. ACS Viitorul Târgu Jiu a reușit o victorie fără drept de apel, 5-1, în fața lui Aerostar Bacău.

Liga 2Foto: frf.ro

Din minutul 57, ACS Viitorul Târgu Jiu a jucat în 10 oameni, după eliminarea lui Costea. Acest aspect nu a mai contat, fiind deja 3-1 pe tabelă în favoarea echipei din Târgu-Jiu.

Ultimele 10 minute ale partidei au mai adus două goluri pentru ACS Viitorul, iar meciul s-a încheiat la o diferență de 4 goluri în defavoarea Bacăului.

7. Aerostar Bacău 10 puncte.

Locurile 6 și 7 din fiecare grupă retrogradează direct. Locurile 5 din fiecare grupă vor disputa baraj în dublă manșă pentru menținerea în Liga a doua.

În fiecare etapă, o echipă din fiecare grupă stă, dat fiind faptul că Turris-Oltul Turnu Măgurele s-a retras din competiţie și este deja retrogradată.